Şirket haberleri

YGYO – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun projelerde, borçlarda ve olağan faaliyetlerde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

Şirket haberleri

ADESE – Şirket bağlı ortaklığı İrent Oto üzerinden 59 aracın 46,8 milyon TL’ye alındığı açıklandı.

ASELS – TAIS Ortak Girişimi ve STM İş Ortaklığı ile MİLGEM 6-8 Gemileri Savaş Sistemleri Tedariki kapsamında şirketin payı 205,0 miyon euro ve 2,3 milyar TL olan bir sözleşme imzalandığı açıklandı.

AVHOL & CEMAS & KLRHO & TUCLK – VBTS kapsamında şirket paylarına 24 Ekim’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

AVGYO – Samsun İlkadım’daki iki adet akaryakıt istasyonunun mevcut kiracısı MEPET ile kira sözleşmesinin aylık 102.000 TL ile 1 yıl uzatıldığı açıklandı.

AZTEK – VBTS kapsamında şirket paylarına 24 Ekim’e kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 24 Ekim’e kadar uzatıldı.

BIENY – 3 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

BSOKE – JCR Eurasia tarafından şirketin uzun vadeli ulusal kredi rating notunun teyit edildiği, not görünümünün pozitife revize edildiği açıklandı.

BTCIM – JCR Eurasia tarafından şirketin uzun vadeli ulusal kurum kredi rating notunun BBB (tr)’ye revize edildiği açıklandı.

CWKMD – Şirketin yurt dışında bir müşterisinden 1,6 milyon dolar bedelle Maden Cevheri Satışı konusunda anlaşma sağladığı açıklandı.

DMRGD – Şirket paylarının halka arzı kapsamında yurt içi bireysel yatırımcılar kategorisinde halka arz büyüklüğünün 5,7 katına karşılık gelen talep geldiği açıklandı.

INFO – 91 gün vadeli 170 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

IZENR – Şirketin, %100 bağlı ortaklığı İzdemir Solar Enerji’yi devralmak suretiyle kolaylaştırılmış usulde birleşmesine ilişkin SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

IZFAS – IZFAS Tahsisli Sermaye Artırımı Kapsamında Borsa İstanbul’a Toptan Alış Satış İşlemi için INFO aracılıyla başvuru yapıldığı açıklandı.

IMASM – Şirketin Afrika'da bir müşterisi arasında 1,4 milyon dolar bedelli sözleşmenin peşinat ödemesinin alındığı açıklandı.

IMASM – Şirketin Asya’da bir müşterisi arasında 725.000 dolar bedelli sözleşmenin peşinat ödemesinin alındığı açıklandı.

KARSN – JCR Avrasya tarafından şirketin Şirketimizin uzun vadeli ulusal notunun BBB+(tr) ve kısa vadeli ulusal notlarının J2 (tr) olarak, not görünümlerinin Stabil olarak belirlendiği açıklandı.

KATMR – JCR Eurasia tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Not ve görünümü ile Uzun Vadeli Uluslararası yabancı ve yerli para not ve görünümünün teyit edildiği açıklandı.

KONTR – Şirketin %89 oranında bağlı ortaklığı Pomega’nın mevcut ortaklarından Rubellius’in 600 milyon dolar değerleme üzerinden %1 oranında öncelikli alım opsiyonunun kullandığı açıklandı.

KFEIN – Şirket ile Infocorvus LLC arasında Orijinal Ürün Üreticisi anlaşması imzalandığı açıklandı.

KFEIN – 3 milyon dolar limitli Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.

MEDTR – 27,2 milyon TL ile 3 aylık KKM hesabı açılmasına karar verildiği açıklandı.

MIATK – Enerjey Enerji’nin %100 bağlı ortaklığı şirketlerin Depolamalı Elektrik Üretim Santrali Projeleri için Fotovoltaik GES ve bu santrallere bütünleşik Elektrik Depolama Tesisleri kurmak amacıyla EPDK’ya ön lisans başvurularında bulunulduğu açıklandı.

PEGYO – Sevda Çelebi tarafından 2.076.912 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

RUBNS – Şirketin ürün satışı kapsamında 19 – 22 Eylül arasında 4 şirketle 51,1 milyon TL’lik ürün satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

SOKE – Şirketin Rudi's’e sermaye artırımından yöntemi ile iştirak ederek şirketin sermaye artırımı sonrasında Rudi's paylarının %12,65' ine sahip olması için anlaşma imzalandığı, işlem için 87,0 milyon TL bedel ödeneceği açıklandı.

SEYKM – Marka ihlal davasının bir sonraki duruşma tarihinin 28 Kasım olduğu açıklandı.

SEYKM – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

TERA – Halka arzdan elde edilen fonun işletme sermayesi ihtiyacında kullanıldığı açıklandı.

TKFEN – Şirket tarafından Tekfen Yenilenebilir Enerji, Tekfen Varlık ve Taşınmaz Yönetimi ve Tekfen İnşaat unvanlı şirketlerin kurulmasına karar verildiği açıklandı.

ULKER – JCR Eurasia tarafından şirketin uzun vadeli ulusal kurum kredi derecelendirme notunun AA (tr)’ye revize edildiği, kısa vadeli ulusal kurum kredi derecelendirme notunun J1+ (tr), not görünümlerinin ise stabil olarak belirlendiği açıklandı.

YEOTK – Şirket ile Bemoni Engineering and Construction Limited arasında İşbirliği Anlaşması imzalandığı açıklandı.

YKBNK – Yurt dışında 91 gün vadeli 11,7 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

YKBNK – Yurt dışında 91 gün vadeli 23,3 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

YKBNK – Yurt dışında 91 gün vadeli 15,6 milyon sterlin tutarında bono ihraç edildi.

YGYO – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun projelerde, borçlarda ve olağan faaliyetlerde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı