Düzeltme- Şirket haberleri

AKGRT – Haziran ayında prim üretimi %2 artışla 2,4 milyar TL’ye, Ocak – Haziran döneminde %58 artışla 17,5 milyar TL’ye yükseldi.

Düzeltme- Şirket haberleri

(Kaynağından düzeltme)

AKGRT – Haziran ayında prim üretimi %2 artışla 2,4 milyar TL’ye, Ocak – Haziran döneminde %58 artışla 17,5 milyar TL’ye yükseldi.
ARCLK – Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.
ALFAS – Şirketin yurt içinde yerleşik bir müşterisinden 10,5 milyon dolar tutarında sipariş aldığı açıklandı.
ALVES – Şirketin yurt içi yerleşik bir firma ile 136,7 milyon TL tutarında satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.
ASELS –  Şirketin 20,3 milyon dolar tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.
AVOD – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 1,3 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru Bakanlık tarafından da onaylandı.
ATAKP – Şirket ile Tek Gıda – İş sendikası ile yürütülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında, sendikanın grev kararı aldığı ve görüşmelerin devam ettiği açıklandı.
BJKAS – Cafer Memduhoğlu tarafından 7.000.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.
BJKAS – Futbolcu Tyler Boyd'a fesih tazminatının ödenmesine ilişkin hukuki sürecin tamamlandığı, 1,0 milyon euro ödenerek dosyanın kapandığı açıklandı.
BALAT – BYD'nin Manisa'da 1 milyar dolar yatırımla fabrika kuracağının açıklanması sonrasında şirket iştiraki Berka Balata’nın sahip olduğu duran varlığın satış sürecinin kolaylaşması için fabrikanın Eylül’ kadar boşaltılmasına karar verildiği açıklandı.
DIRIT – Esas sözleşme değişikliği kapsamında oluşan ayrılma hakkı kullanım fiyatının 9,22 TL olarak belirlendiği açıklandı.
EKGYO – Genel Müdürlük görevine Yasir Yılmaz’ın atandığı açıklandı.
EREGL – Yurt dışında 1 milyar dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yurt dışında nitelikli yatırımcılara satışı konusunda, Merrill Lynch, Citigroup Global, BNP Paribas, , S.A., Société Générale ve Emirates NBD Bank’ın yetkilendirildiği açıklandı.
HUBVC – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.
INFO – 2,5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
IZINV – 5 milyon TL sermayeli Azur Mücevherat  unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
KLNMA – Banka ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında, Türkiye Kalkınma Fonu bünyesinde 50 milyon dolar büyüklüğünde Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Üst Fonu'nun kuruluşuna dair protokolün imzalandığı açıklandı.
ONCSM – Şirket bağlı ortaklığı Santek Sağlık’ın İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan Anadolu Yakası Sağlık Tesisleri için 3 Aylık Kemoterapi Hizmet Alımı ve Avrupa Yakası Sağlık Tesisleri için 3 Aylık Kemoterapi Hizmet Alımı ihalesine katılarak 39,9 milyon TL bedelle ihalenin kazanılması sonrasında sözleşmenin imzalandığı açıklandı.
QNBFB – Yurt dışında 173 gün vadeli 19,3 milyon dolar tutarında bono ihraç edildi.
PRKME – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 6 milyar TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.
RALYH – 100 gün vadeli 150 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
RYSAS – VBTS kapsamında şirket paylarına 9 Ağustos’a kadar kredili işlem yasağı getirildi.
SKYLP – Şirketin %3,2 iştiraki Teklifim Gelsin’e toplamda 900.000 dolara kadar paya dönüştürülebilir borç finansmanı sağlanmasına ilişkin sözleşme imzalanması sonrasında, ikinci faz olan 400.000 doların da ödenerek  finansmanın paya dönüşüm işlemlerine başlandığı açıklandı.
UNLU – 358 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
YEOTK – Şirketin %50 pay sahibi olduğu Rey Energy Mauritius'ta kurulu bir şirket arasında Tanzanya'da kurulacak GES’in anahtar teslim kurulumu için 33 milyon dolarlık sözleşme imzalandığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım

  Hibya Haber Ajansı