BİST100 teknik analizi

Dün alıcılı başlayan BİST100 endeksi, gün boyunca satışların etkili olması ile art arda son iki işlem gününde güç kaybının arttığı görüldü.

BİST100 teknik analizi

Dün alıcılı başlayan BİST100 endeksi, gün boyunca satışların etkili olması ile art arda son iki işlem gününde güç kaybının arttığı görüldü.

Etkili olan geri çekilme ile beraber dün %0.49 oranında gerileyen BIST 100 endeksi, 10743.30 seviyesinden tamamladı.

Dün günün en düşük seviyesine yakın gerçekleşen kapanış ile teknik açıdan da olumsuz görünümün belirginleştiğini gözlemliyoruz. Diğer yandan kısa vadeli göstergelerin son iki günde yaşanan satışlarla beraber saatlik grafiğinde de bazı kısa vadeli indikatörlerde de zayıflamaların arttığını görüyoruz.

Bununla beraber para çıkışı ve günlük hacim artışı ile desteklenen güç kaybından söz etmekle birlikte saatlik grafikte de indikatörlerdeki güç kaybını teyit ettiğini söyleyebiliriz.

Bu süreçte hisse bazında daha seçici hareketlerin daha ön planda bir seyir olduğunu izliyoruz. Bu nedenle yeni alımlar için daha temkinli kalınmasını öneriyoruz.

Taşınan pozisyonlar açısından ise destek noktalarının yakında izlenmesinin yararlı olacağı kanaatindeyiz. 10580-10850 bandını ilk destek ve direnç seviyeleri olarak takip edeceğiz.

Tepki hareketlerinin güç kazanabilmesi için 10850 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. Aksi halde geri çekilme eğiliminin devamını bekliyor olacağız.

Bugün, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan’ın, İstanbul'da düzenlenecek olan JP Morgan yatırımcı toplantısına katılacağı günde; verilecek mesajlar ön plana çıkacakken, volatil hareketler yaşanabilir.

Kaynak A1 Capital

  Hibya Haber Ajansı