img

Altın satıcılı bir günü geride bıraktı


Altın dünkü seansta 1960 dolar/ons seviyesini zorlayarak son 9 ayın zirvesini kadar tırmandığı bir seansı yaşadı. 1950 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, seansın ilk saatlerinde alıcılı seyriyle dikkatleri üzerine çekti. FED’in 25 baz puan faiz artırıma rağmen piyasa pozitif de kalmayı başarırken, altın da bu pozitiflikten nasibini aldı. Altın sabah saatlerinde kaydettiği 1959 dolar/ons seviyesinin ardından Avrupa Merkez Bankasının 50 baz puan artırmasıyla satışa döndü. Dünkü seansı 1912 dolar/onstan tamamlayan sarı maden, yüzde 1,9 kaybı hanesine yazmış oldu.

Gümüş dünkü seansta 24,63 dolar/ons seviyesine kadar uzanarak altın gibi son 9 ayın en yüksek seviyesini kaydetmiş oldu. Ancak gümüş de altınla benzer kaderi paylaşarak günü 23,47 dolar/onstan tamamlayarak yüzde 2,1 kazancı hanesine yazdı.

Platin 1005 dolar/ons seviyesinden başladığı günde 1022 dolar/onstan kapanış yaparak, yüzde 1,6 kazanç elde ederek seansı tamamladı.

Paladyum dünkü seansı da yeşilde kapatarak, üst üste dördüncü seansı da artıda kapatmış oldu. 1640 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum, 1952 dolar/onstan seansı tamamladı yüzde 0,8 kazancı hanesine yazmış oldu.

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta işlemler dünya fiyatlarının üzerinde 2 dolar/onsla işlemler gerçekleşti. Hacim açısından ortalama bir seansta 3.606 kg altın, 5.947 kg gümüş işlemiyle seans tamamlandı.

Kaynak: TROY
Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.